Skip to main content

Pytacie o szkolenie terapeutyczne, zatem w tym odcinku podcastu znajdziecie moją szczerą, acz subiektywną odpowiedź. Mówię o moim szkoleniu terapeutycznym w nurcie poznawczo-behawioralnym i o drodze, jaką pokonują terapeuci, którzy chcą zdobywać niezbędne umiejętności w pracy. 

Mogłoby się wydawać, że szkolenie podyplomowe to nic w porównaniu ze studiami magisterskimi… nic bardziej mylnego! Szkolenie terapeutyczne trwa 4 lata i przyznaję bez bicia, że przeczytałam i wysiliłam się stokroć bardziej niż podczas studiów magisterskich. Nie wyobrażam sobie pracy terapeutycznej bez szkolenia podyplomowego w wybranym nurcie. Studia psychologiczne owszem, dają podstawową wiedzę dotyczącą nurtów.

Zatem jeżeli chcecie dowiedzieć się jak zostać psychoterapeutą lub przyjrzeć się drodze jaką powinni pokonywać terapeuci po to, aby świadczyć usługi oparte o stan aktualnej wiedzy i wykorzystując techniki o udowodnionej empirycznie skuteczności, to ten odcinek jest wart odsłuchu. Ewentualnie suba lub lajka na YouTube 😉

Będzie też kilka kawałków osobistych, słodkich wspomnień, blasków i cieni ze spędzania weekendów od rana do nocy na uczelni i dlaczego superwizor ma zawsze rację…

Podcast dostępny jest również w:

Joanna Gutral

Joanna Gutral – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behvioural and Cognitive Psychotherapy. Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS na wydziale psychologii, absolwentka całościowego szkolenia w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Współzałożycielka i współtwórczyni Akcji Mam Terapeutę oraz portalu Zdrowa Głowa. Badawczo zajmuje się postrzeganiem siebie i innych w czasie. Jest laureatką nagrody im. Prof. Z. Pietrasińskiego, stypendystką i kierownikiem grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w Domu Rozwoju w Warszawie, związana jest także z Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi również zajęcia ze znienawidzonej przez większość studentów statystyki i metodologii oraz psychologii klinicznej. Miłośniczka teatru, wierna czytelniczka twórczości Irvina Yaloma i dumna posiadaczka psiego adopciaka imieniem Buba.

Zdrowa Głowa

About Zdrowa Głowa

Leave a Reply