Kogo stać na zdrowie psychiczne? Rozmowa z Anną Wiatrowską (Queerowy Feminizm) – PODCAST

Jak zdrowie psychiczne łączy się ze statusem socjoekonomicznym? Czy psychoterapia i dbanie o zdrowie psychiczne to luksus, na który mogą pozwolić sobie tylko osoby zamożne? Do jakich zmian systemowych i kolektywnych powinniśmy dążyć żeby wyrównać szanse i możliwości dbania o zdrowie psychiczne?

Dziś na te i wiele innych pytań odpowiada Anna Wiatrowska, znana i lubiana w internecie jako Queerowy Feminizm, w rozmowie – z gościnnym udziałem w roli prowadzącej – psycholożką i psychoterapeutką Joanną Gruhn-Devantier z Domu Rozwoju.

Anna Wiatrowska (Queerowy Feminizm) – jest edukatorką antydyskryminacyjną, a wkrótce absolwentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się popularyzowaniem wiedzy z obszarów społecznych na koncie @queerowyfeminizm na Instagramie. Pracę jako edukatorka antydyskryminacyjna zaczynała w Berlinie, w projekcie queer@school, który mocno ukształtował jej wiedzę na temat dyskryminacji i przywilejów. W 2019 roku otrzymała stypendium John Lewis Fellowship organizacji Humanity in Action. W ramach tego projektu spędziła miesiąc w USA, studiując ruch praw obywatelskich, oddolną solidarność i uczyła się, jak wykorzystywać sztukę na rzecz zmiany społecznej.

Joanna Gruhn-Devantier – psycholożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Psychoterapeutka w trakcie procesu certyfikacji, ukończyła czteroletnie podyplomowe szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Psychologiczno-Medycznym „Mabor”, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Prowadzi psychoterapię dzieci, osób dorosłych oraz rodzin w podejściu psychodynamicznym, które łączy z nurtem systemowym. Współzałożycielka Domu Rozwoju.


Zdrowa Głowa

About
Zdrowa Głowa

Leave a Reply