Skip to main content

Media społecznościowe często służą porównaniom społecznym – porównujemy się z idealnymi obrazkami, wymarzonymi wakacjami, perfekcyjnymi ciałami. Ten standard porównań jest nierealistyczny. To tak jakby porównywać swoje kulisy z cudzą sceną. “Instagram to iluzja rzeczywistości” – powiedziała gościni tego odcinka, która wykorzystuje swoje ogromne zasięgi do tego, aby uczulać i uczyć na swoim przykładzie samoakceptacji, ciałolubności i budowania dobrej relacji ze sobą. A jest to proces i nie lada wyzwanie! W rozmowie z Joanną Gutral opowiada o historii swojej psychoterapii, wyborze terapeuty, dobrych i złych momentach w tej relacji oraz o tym, że świat czarno-biały widzi teraz w szerszej palecie barw.

O byciu wystarczająco dobrym oraz o tym, że czasem dla własnego dobra, można zrezygnować z oglądania profili promujących nierzeczywisty obraz ciała i wyidealizowanego życia usłyszycie w rozmowie z Ewą Grzelakowską-Kostoglu, znaną i lubianą jako Red Lipstick Monster. W tym odcinku normalizujemy psychoterapię i pokazujemy, że jest to profesjonalna metoda wspierania siebie i rozwijania swojego potencjału, także wtedy, kiedy masz poczucie, że już radzisz sobie z życiem całkiem dobrze.

Podcast dostępny jest również w:

Ewa Grzelakowska-Kostoglu (Red Lipstick Monster) – prowadzi topowy kanał beauty / lifestyle na polskim YouTube. Jest autorką 3 bestsellerowych książek i e-booka. Prezentuje poradniki związane z urodą i uczy świadomego podejścia do kosmetyków. Jest pierwszą kobietą, która osiągnęła 1 milion subskrypcji na YT w Polsce.

Joanna Gutral

Joanna Gutral – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behvioural and Cognitive Psychotherapy. Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS na wydziale psychologii, absolwentka całościowego szkolenia w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Współzałożycielka i współtwórczyni Akcji Mam Terapeutę oraz portalu Zdrowa Głowa. Badawczo zajmuje się postrzeganiem siebie i innych w czasie. Jest laureatką nagrody im. Prof. Z. Pietrasińskiego, stypendystką i kierownikiem grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w Domu Rozwoju w Warszawie, związana jest także z Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi również zajęcia ze znienawidzonej przez większość studentów statystyki i metodologii oraz psychologii klinicznej. Miłośniczka teatru, wierna czytelniczka twórczości Irvina Yaloma i dumna posiadaczka psiego adopciaka imieniem Buba.

Zdrowa Głowa

About Zdrowa Głowa

Leave a Reply