Skip to main content

Ciepłe mleko z miodem, liczenie baranów, meliska na noc, ewentualnie tabletki ziołowe… Jakiś czas temu sama zaskoczyłam się tym, że najskuteczniejszą metodą leczenia bezsenności jest terapia poznawczo-behawioralna. Dziś zapraszamy do wysłuchania podcastu z dr Małgorzatą Fornal-Pawłowską, psychoterapeutką i specjalistką w zakresie terapii bezsenności, współsprawczynią programu samopomocowego do terapii bezsenności opartego o techniki poznawczo-behawioralne. W podcaście usłyszycie nie tylko o tym, jak radzić sobie z bezsennością, ale także o tym, czym jest dobry sen i jaki wpływ niesie on na naszą jakość życia. Dosłuchajcie do końca, nie zasypiajcie w tra… a w sumie! Dobrego snu od święta i na co dzień 😉

Dr n. med. Małgorzata Fornal-Pawłowska

Dr n. med. Małgorzata Fornal-Pawłowska – specjalistka w zakresie psychologii klinicznej, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Od kilkunastu lat pracuje w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie. Współtworzyła tam pierwsze w Polsce grupy terapeutyczne dla osób z bezsennością i prowadziła badania naukowe poświęcone niefarmakologicznym metodom leczenia bezsenności i psychologicznym uwarunkowaniom zaburzeń snu. Pionierka i popularyzatorka poznawczo-behawioralnej terapii bezsenności (CBT-I) w Polsce. Współautorka innowacyjnej aplikacji do terapii bezsenności umożliwiającej wprowadzenie głównych metod CBT-I. Prowadzi szkolenia z zaburzeń snu organizowane przez Polskie Towarzystwo Badań nad Snem. Wykładowca w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS.

Joanna Gutral
Joanna Gutral

Joanna Gutral – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behvioural and Cognitive Psychotherapy. Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS na wydziale psychologii, absolwentka całościowego szkolenia w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Współzałożycielka i współtwórczyni Akcji Mam Terapeutę oraz portalu Zdrowa Głowa. Badawczo zajmuje się postrzeganiem siebie i innych w czasie. Jest laureatką nagrody im. Prof. Z. Pietrasińskiego, stypendystką i kierownikiem grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w Domu Rozwoju w Warszawie, związana jest także z Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi również zajęcia ze znienawidzonej przez większość studentów statystyki i metodologii oraz psychologii klinicznej. Miłośniczka teatru, wierna czytelniczka twórczości Irvina Yaloma i dumna posiadaczka psiego adopciaka imieniem Buba.

Zdrowa Głowa

About Zdrowa Głowa

Leave a Reply