Skip to main content

Wszyscy wiemy, że brak edukacji seksualnej nie wychodzi nam na dobre. Co by nie marnować czasu na życie w niewiedzy i samodzielne borykanie się z wieloma trudnościami w sferze seksualnej, wychodzimy tym edukacyjnym deficytom na przeciw i proponujemy solidną dawkę edukacji i normalizacji w tym obszarze.

Przed Wami rozmowa z Dominikiem Haak, psychologiem i seksuologiem. Rozmawiamy o seksualności człowieka, trudnościach i zaburzeniach seksualnych, pornografii, hiperseksualności i wielu, wielu innych… Brak edukacji seksualnej nie niweluje (na szczęście!) seksualności człowieka. Brak informacji sprawia jedynie, że trudnej jest nam zrozumieć siebie, swoje ciało i tworzyć relacje. Warto poświęcić parę chwil, aby zapoznać się ze swoją seksualnością.

Podcast dostępny jest również w:

Dominik Haak – psycholog i seksuolog w trakcie certyfikacji, przyjmuje w Warszawie. Ukończył pięcioletnie psychologiczne studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością z seksuologii klinicznej i psychoterapii zaburzeń psychicznych. Dodatkowo ukończył dwuletnie studia podyplomowe z seksuologii klinicznej. Jako seksuolog i psycholog jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Kształci się nadal na psychoterapeutę psychodynamicznego.

Joanna Gutral

Joanna Gutral – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behvioural and Cognitive Psychotherapy. Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS na wydziale psychologii, absolwentka całościowego szkolenia w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Współzałożycielka i współtwórczyni Akcji Mam Terapeutę oraz portalu Zdrowa Głowa. Badawczo zajmuje się postrzeganiem siebie i innych w czasie. Jest laureatką nagrody im. Prof. Z. Pietrasińskiego, stypendystką i kierownikiem grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w Domu Rozwoju w Warszawie, związana jest także z Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi również zajęcia ze znienawidzonej przez większość studentów statystyki i metodologii oraz psychologii klinicznej. Miłośniczka teatru, wierna czytelniczka twórczości Irvina Yaloma i dumna posiadaczka psiego adopciaka imieniem Buba.

Zdrowa Głowa

About Zdrowa Głowa

Leave a Reply