Dlaczego terapeuta nie powie Ci jak żyć? – PODCAST


ARTYKUŁYPODCASTY

Dlaczego terapeuta nie powie Ci jak żyć? – PODCAST

By 15 sierpnia 20212 grudnia, 2021One Comment

No właśnie, dlaczego? A przecież by mógł tak po prostu sprzedać ten patent na szczęśliwe życie… ? Gdyby tylko samo życie i ludzie byli jednowymiarowi i prości w obsłudze! A nie są, bo każdy z nas to złożona konstrukcja przeszłości, tego co obecnie, biologii, psychiki, przekonań, zachowań i potrzeb. I nie ma takich ludzi co by to mieli wszystko razem wspólne, zatem praca terapeutyczna jest szyta na miarę – osoby, problemów, objawów, doświadczeń i celów.

Więc w tym odcinku wyjaśniamy, dlaczego najczęstszą odpowiedzią psychologów jest “to zależy”, jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty i czy naprawdę musimy się do niej przygotowywać, czy można nie umieć nazwać tego, co mi jest oraz czym jest konceptualizacja i dlaczego pełni tak ważną rolę w psychoterapii poznawczo-behawioralnej. No i last but not least, dlaczego Instagram ani żadna inna platforma social mediowa nie jest dobrym miejscem na konsultacje, poradnictwo, czy diagnozę – nie, nie wynika to z niechęci do odpowiadania na wiadomości. Jak posłuchacie sobie o konceptualizacji, to zrozumiecie, że to dla Waszego dobra ?

Patronat nad odcinkiem przejęło Wellbee – spoko ludzie, którzy stworzyli platformę do terapii online, gdzie znajdziecie szkolących się i certyfikowanych specjalistów: psychoterapeutów i psychoedietetyków. Piona dla Was Wellbee! 

P.S. Od Aśki: dajcie znaka w komentarzach czy spoko, bo przy solówkach zawsze się lekko cykam. Dobrej niedzieli ?

Joanna Gutral – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behvioural and Cognitive Psychotherapy. Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS na wydziale psychologii, absolwentka całościowego szkolenia w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Współzałożycielka i współtwórczyni Akcji Mam Terapeutę oraz portalu Zdrowa Głowa. Badawczo zajmuje się postrzeganiem siebie i innych w czasie. Jest laureatką nagrody im. Prof. Z. Pietrasińskiego, stypendystką i kierownikiem grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w Domu Rozwoju w Warszawie, związana jest także z Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi również zajęcia ze znienawidzonej przez większość studentów statystyki i metodologii oraz psychologii klinicznej. Miłośniczka teatru, wierna czytelniczka twórczości Irvina Yaloma i dumna posiadaczka psiego adopciaka imieniem Buba.


Zdrowa Głowa

About
Zdrowa Głowa

One Comment

Leave a Reply