Skip to main content

Możesz nam nie wierzyć, ale jesteś kimś więcej niż myślisz. Nasz umysł, myśli, przekonania potrafi kopać pod nami dołki – dewaluować, krytykować, umniejszać i straszyć. O tym jak wspierać i budować swoje poczucie własnej wartości i czy faktycznie osoby z wysoką samooceną zupełnie niczym się nie przejmują rozmawiam (w końcu!) z Sabiną Sadecką – psycholożką i psychoterapeutką, współtwórczynią portalu opsychologii.pl

Tytuł podcastu nie jest przypadkowy – nawiązuje do książki Glenn Schiraldi pod tytułem “Jesteś kimś więcej niż myślisz” (uwaga: książka dostępna w dwóch wersjach – różowa dla dorosłych i zielona dla nastolatków). Zarówno Asia, jak i Sabina były zachwycone tą książką, zatem postanowiły uchylić rąbka tajemnicy i w podcaście zaglądamy zarówno do treści książki, jak i myśli oraz wiedzy i doświadczenia rozmówczyń.

Patronat na odcinkiem przejęło Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, wydawca tej książki w Polsce. Dziękujemy i gratulujemy wyboru – zrobiliście super robotę sprowadzając tę książkę na nasz język i rynek.

A Was zapraszamy do odsłuchania podcastu. Więcej znajdziecie w książce 🙂

Sabina Sadecka – nauczycielka terapii ACT, terapeutka traumy, współtwórczyni opsychologii.pl: „#Moja psychologia jest bardzo osobista. Poszukuję w niej metod, które z jednej strony będą miały ugruntowanie naukowe, z drugiej zaś – będą odzwierciedlały moje wartości i intuicje. #Uczę psychologii i psychoterapii ACT i terapii traumy w ramach ACT-owej Rewolucji, wykładam też na uniwersytecie SWPS. Piszę o psychologii na stronie, którą właśnie odwiedzacie. Moje artykuły popularyzujące psychologię pojawiają się na portalach [m.in. wp.pl, gazeta.pl] i na łamach czasopism [m.in. Newsweek Psychologia, Psychologia w Praktyce, Uczyć Lepiej, Benefit HR, Grazia]. Goszczę na antenie Radia Poznań i opowiadam tam o zdrowiu psychicznym. # Choć nie przyjmuję obecnie nowych osób do terapii, to stale pracuję terapeutycznie, specjalizując się w terapii traumy.”

Joanna Gutral – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behvioural and Cognitive Psychotherapy. Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS na wydziale psychologii, absolwentka całościowego szkolenia w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Współzałożycielka i współtwórczyni Akcji Mam Terapeutę oraz portalu Zdrowa Głowa. Badawczo zajmuje się postrzeganiem siebie i innych w czasie. Jest laureatką nagrody im. Prof. Z. Pietrasińskiego, stypendystką i kierownikiem grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w Domu Rozwoju w Warszawie, związana jest także z Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi również zajęcia ze znienawidzonej przez większość studentów statystyki i metodologii oraz psychologii klinicznej. Miłośniczka teatru, wierna czytelniczka twórczości Irvina Yaloma i dumna posiadaczka psiego adopciaka imieniem Buba.

Zdrowa Głowa

About Zdrowa Głowa

2 komentarze

Leave a Reply