Skip to main content

Lęk przed bliskością – to zdanie, które chyba najczęściej pada w wiadomościach od Was i to od długiego już czasu. Piszą Ci, którzy się boją, piszą także te osoby, które chcą zbliżyć się do tych, którzy się boją i nie rozumieją, co się dzieje, często zastanawiając się co robią źle, jak robić inaczej. Nie ma prostego i uniwersalnego algorytmu na relacje międzyludzkie. Mimo to, warto próbować zrozumieć mechanizmy, które wynikają ze stylu przywiązania, myśli i historii, które każdy z nas wnosi w relację.

Przed Wami rozmowa z Martą Niedźwiecką – seks coachem, psycholożką i niezwykle charyzmatyczną oraz bezpośrednią ekspertką (w sumie kopalnią… wiedzy, ofc.) w kwestii relacji międzyludzkich. Jest lekko, zabawnie, miejscami niecenzuralnie (słuchawki if needed alert!) i bardzo konkretnie o rzeczach trudnych oraz dotyczących nas wszystkich. Zapraszamy do słuchania i słania w świat – może uda nam się zbliżyć działając wirtualnie na to, co dzieje się w nas emocjonalnie.

Marta Niedźwiecka – pierwsza w Polsce certyfikowana sex coach – pracująca z seksualnością, ciałem, emocjami i relacjami intymnymi. Jako life coach wspiera w rozwoju osoby kreatywne i poszukujące swojej drogi. Psycholog – prowadzi sesje indywidualne i warsztaty dla solistów i par. Jako mówca i autorka teorii popularyzuje świadomą seksualność – Slow Sex. Od 2010 do 2014 współtworzyła projekt edukacji seksualnej Pussy Project / Party. W 2016 wydała bestseller „Slow Sex – uwolnij miłość”.

Joanna Gutral

Joanna Gutral – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behvioural and Cognitive Psychotherapy. Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS na wydziale psychologii, absolwentka całościowego szkolenia w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Współzałożycielka i współtwórczyni Akcji Mam Terapeutę oraz portalu Zdrowa Głowa. Badawczo zajmuje się postrzeganiem siebie i innych w czasie. Jest laureatką nagrody im. Prof. Z. Pietrasińskiego, stypendystką i kierownikiem grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w Domu Rozwoju w Warszawie, związana jest także z Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi również zajęcia ze znienawidzonej przez większość studentów statystyki i metodologii oraz psychologii klinicznej. Miłośniczka teatru, wierna czytelniczka twórczości Irvina Yaloma i dumna posiadaczka psiego adopciaka imieniem Buba.

Zdrowa Głowa

About Zdrowa Głowa

2 komentarze

Leave a Reply