Myśli w krzywym zwierciadle – o zniekształceniach poznawczych – PODCAST


ARTYKUŁYPODCASTY

Myśli w krzywym zwierciadle – o zniekształceniach poznawczych – PODCAST

By 3 października 20212 grudnia, 2021One Comment

Skąd wiesz, co myślą o Tobie inni? W jaki sposób widzisz przyszłe wydarzenia i skąd ta tendencja do wiary, że może wydarzyć się katastrofa?

Dzisiejszy odcinek to podsumowanie dotyczące zniekształceń poznawczych, czyli tendencji w myśleniu, które uwarunkowane zostały przez naszą biologię, życiowe doświadczenia i nawyki myślowe. Czy na pewno “chronią nas” tak bardzo, jak w to wierzymy?

Odcinek nawiązuje do serii grafik, które stworzyłyśmy we współpracy z Gabrielą Ochalik (znajdziecie je na naszym IG @zdrowaglowa), a także do jednego z poprzednich odcinków podcastu o myślach automatycznych. Polecamy odsłuchiwać wespół, jeżeli ktoś przegapił ostatni odcinek ?

Tradycyjnie: solo to stresówa Aśki. Dajcie jej znać czy gituwa, czy wszystkie jej (!) zniekształcenia poznawcze słusznie przewidywały katastrofę i czytały w Waszych myślach ?

Joanna Gutral – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behvioural and Cognitive Psychotherapy. Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS na wydziale psychologii, absolwentka całościowego szkolenia w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Współzałożycielka i współtwórczyni Akcji Mam Terapeutę oraz portalu Zdrowa Głowa. Badawczo zajmuje się postrzeganiem siebie i innych w czasie. Jest laureatką nagrody im. Prof. Z. Pietrasińskiego, stypendystką i kierownikiem grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w Domu Rozwoju w Warszawie, związana jest także z Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi również zajęcia ze znienawidzonej przez większość studentów statystyki i metodologii oraz psychologii klinicznej. Miłośniczka teatru, wierna czytelniczka twórczości Irvina Yaloma i dumna posiadaczka psiego adopciaka imieniem Buba.


Zdrowa Głowa

About
Zdrowa Głowa

One Comment

  • Artur pisze:

    Czy będzie także podcast o zniekształceniach w drugą stronę? Różowe okulary, niedostrzeganie problemów, zakładanie że uda się (na przykład dojechać do domu cało prowadząc samochód pomimo że jestem pod wpływem) pozdrawiam

Leave a Reply