Nauka obserwowania samej siebie

Nauka obserwowania samej siebieOd bardzo dawna mam ochotę powiedzieć „Światu”, że mam terapeutę. Skoro Nadarza się ku temu okazja… MAM TERAPEUTĘ!

 

Do terapeuty trafiłam na początku tego roku. Nie byłam w stanie ogarnąć wszystkiego co jest wokół mnie. Najmniejsze rzeczy mnie przerastały. Nie wszystkie wspomnienia są kolorowe i zadawały wielki ból. Moja pasja jaka zawsze cieszyła i wzbogacała mnie stała się czymś dalekim dla mnie i zupełnie niedostępnym. Niemoc twórcza pogłębiała wszystkie negatywne myśli.

 

Cotygodniowe spotkania pozwoliły mi inaczej spojrzeć na siebie samą. Poczuć wzrastającą wartość samej siebie jak i dostrzec siłę tkwiącą we mnie. Terapeutka pchnęła mnie do rozwoju swojej twórczości i przekucia jej jako część terapii. Gdy zaczęłam tworzyć pierwszy art journal okazało się jak wiele daje mi przekładanie emocji na papier. Tym samym prowadzenie rękodzielniczego bloga (http://nitkowyswiat.blogspot.com/) pozwala mi na jaśniejsze spostrzeganie rzeczywistości wokół i wyrażania samej siebie poprzez moje różnorakie prace.

 

Wiosną zdecydowałam się na pobyt w Dziennym Oddziale Leczenia Psychiatrycznego. Codzienne spotkania z Terapeutami, grupą niesamowicie wartościowych Ludzi, pozwoliły mi bardziej docenić to, co posiadam. Przepracować wiele trudności jakie jakie są wewnątrz. Nauka obserwowania samej siebie, większy wgląd w podświadomość, świadome śnienie… Jakkolwiek to brzmi jestem bardziej świadoma siebie niż kiedykolwiek w życiu.

 

Każda podróż w głąb mnie i możliwość odkrywania sprawia że jestem silniejsza. Jeszcze wszystkiego nie odkryłam i pewnie będę jeszcze długo odkrywać. Jednak posiadanie Terapeuty jak i chodzenie na Terapię pozwala mi walczyć o mnie i zrozumieć jak wielkie pokłady wartości, wrażliwości, ciepła i siły jest we mnie! To wszystko zalety! Jestem dumna że posiadam Terapeutę.

Reklama


Zdrowa Głowa

About
Zdrowa Głowa

Leave a Reply