Nie takie leczenie psychiatryczne straszne, jak o nim mówią. Rozmowa z Hanią Es – PODCAST

Leczenie psychiatryczne i psychoterapia – niektórzy uważają za wymysł i spisek big pharmy, no bo jak leczyć coś, czego nie widać? Zdrowie psychiczne! Phi! Jakby się człowiek wziął do roboty, to może by mu tak po prostu przeszło?

Zdrowie psychiczne widać i czuć: w ciele, zdolnościach koncentracji, w nastroju, w emocjach, w zachowaniu, w biochemii mózgu, w śladach samookaleczeń i samouszkodzeń na ciele, w relacjach, w życiu zawodowym. Widać je w prawie każdym obszarze naszego życia, nawet we śnie lub właśnie jego braku.

O tym, jak zadbać o siebie, o procesie diagnozy, rozumienia co się dzieje, poszukiwaniu ratunku ostatkiem sił i o szpitalu, który przeraża i ratuje życie rozmawiamy z Hanią Sywulą znaną i lubianą jako Hania Es. Naszym zdaniem jedną z najbardziej życzliwych i wspaniałych ambasadorek zdrowia i zdrowienia psychicznego po polskiej stronie internetów.

Bierzcie, słuchajcie i ślijcie dalej, bo zawsze do naszego zdrowogłowego grona dołączają osoby, dla których być może dziś jest ten pierwszy raz, kiedy rozpoczynają drogę ku poznawaniu i rozumieniu tego, co się z nimi i w nich dzieje.

Hania Sywula (Hania Es) – pasjonatka psychologii, a wkrótce absolwentka tego kierunku na Uniwersytecie Warszawskim. Promotorka zdrowia psychicznego i popularyzatorka wiedzy o umyśle, twórczyni kanału psychologicznego „Hania Es”. Najważniejsze słowa, jakie usłyszała od swoich widzów to „uratowałaś mi życie” i „dzięki Tobie poszłam po pomoc”.

Joanna Gutral – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behvioural and Cognitive Psychotherapy. Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS na wydziale psychologii, absolwentka całościowego szkolenia w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Współzałożycielka i współtwórczyni Akcji Mam Terapeutę oraz portalu Zdrowa Głowa. Badawczo zajmuje się postrzeganiem siebie i innych w czasie. Jest laureatką nagrody im. Prof. Z. Pietrasińskiego, stypendystką i kierownikiem grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w Domu Rozwoju w Warszawie, związana jest także z Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi również zajęcia ze znienawidzonej przez większość studentów statystyki i metodologii oraz psychologii klinicznej. Miłośniczka teatru, wierna czytelniczka twórczości Irvina Yaloma i dumna posiadaczka psiego adopciaka imieniem Buba.


Zdrowa Głowa

About
Zdrowa Głowa

Leave a Reply