Skip to main content

Są takie osoby, których można słuchać bez końca, których autentyczność i spontaniczność sprawia, że chce się słuchać jeszcze więcej, niezależnie od tego o czym opowiadają. Są to osoby, których słuchając zastanawiam się, co tam się dzieje w ich głowie, ile jest tam jeszcze słów i narracji osobistych, niewypowiedzianych.

Tym razem miałam szansę o to zapytać, pomówić z nią może nieco inaczej o psychoterapii, jej doświadczaniu i korzyściach, o krytycznym głosie i o tym, co mówić o(_)sobie w psychoterapii. Przed Wami rozmowa z Pauliną Mikułą – o psychoterapii i budowaniu relacji ze sobą, o trosce, wyrażaniu złości i o tym, czy warto było nie tyle co szaleć tak, ale po prostu uczyć się siebie rozumieć. Najczulsza i osobista rozmowa na kanale, ku pokrzepieniu serc i siebie samych 🥰

Podcast dostępny jest również w:

Paulina Mikuła – absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Twórczyni kanału „Mówiąc Inaczej” o tym, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim. Udowadnia, że polszczyzna może dać wiele radochy. Nie bez powodu mówią o niej „Miodek/Bralczyk w spódnicy”. Autorka bestsellerowej książki „Mówiąc inaczej”.

Joanna Gutral

Joanna Gutral – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behvioural and Cognitive Psychotherapy. Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS na wydziale psychologii, absolwentka całościowego szkolenia w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Współzałożycielka i współtwórczyni Akcji Mam Terapeutę oraz portalu Zdrowa Głowa. Badawczo zajmuje się postrzeganiem siebie i innych w czasie. Jest laureatką nagrody im. Prof. Z. Pietrasińskiego, stypendystką i kierownikiem grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w Domu Rozwoju w Warszawie, związana jest także z Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi również zajęcia ze znienawidzonej przez większość studentów statystyki i metodologii oraz psychologii klinicznej. Miłośniczka teatru, wierna czytelniczka twórczości Irvina Yaloma i dumna posiadaczka psiego adopciaka imieniem Buba.

Zdrowa Głowa

About Zdrowa Głowa

One Comment

  • Beata pisze:

    Dziewczyny, rewelacyjny podcast! Paulina, jesteś bardzo dzielna. Poryczalam się jak Was słuchałam. Też jestem w terapii, a pomysł z terapią grupową może i w moim przypadku by się sprawdził…Może znacie jakieś formy terapii grupowej online, tak na początek dla przełamania lodów…?
    Dziękuję Wam za ten materiał ❤️

Leave a Reply