Rozbroić (i zrozumieć) narcyza – PODCAST

Spotkałeś_aś narcyza na swojej drodze? Jeżeli tak, to ta rozmowa jest dla Ciebie, bo usłyszysz jak sobie radzić. Nie wiesz, czy znasz narcyza? Dowiesz się jakie sygnały mogą to zwiastować i jak wyznaczać granice w takiej relacji. Jesteś narcyzem? To z tego odcinka podcastu możesz zabrać sobie kilka wskazówek na to, jak komunikować się, aby nie ranić innych. I jak ukoić to wewnętrzne skrzywdzone dziecko, które przecież gdzieś tam w środku drzemie.

Wendy Behary jest autorką książki “Rozbroić narcyza” wydanej przez GWP – moim zdaniem najlepszej książki na rynku, która pomaga radzić sobie z byciem i konfrontacją z narcyzem ucząc technik komunikacji (np. empatycznej konfrontacji, o której pisałyśmy w jednym z postów na IG), a także pozwalając rozumieć jak działa i funkcjonuje osobowość narcystyczna.

Tłumaczenie rozmowy dostępne jest TUTAJ.

Wendy Behary odznacza się ponad 25-letnim doświadczeniem w pracy klinicznej oraz zaawansowanymi certyfikatami w terapii schematów. Od ponad 20 lat prowadzi terapię, trenuje praktyków zdrowa psychicznego oraz superwizuje psychoterapeutów. Jest współautorką kilku rozdziałów i artykułów poświęconych terapii schematów i terapii poznawczej, zwłaszcza w dziedzinie narcyzmu. Jest autorką międzynarodowego bestsellera „Rozbroić narcyza”, wydanego w dwunastu językach, w tym w języku polskim. Jej specjalizacja obejmuje właśnie terapię narcyzów oraz pomoc osobom, które z nimi żyją i które muszą sobie z nimi radzić. Prowadzi wykłady w USA i międzynarodowo, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla popularnego odbiorcy, gdzie oprócz terapii schematów i narcyzmu porusza problemy relacji interpersonalnych, złości oraz radzenia sobie z trudnymi ludźmi. Otrzymuje wysokie recenzje za jasny i konkretny sposób uczenia oraz umiejętność tchnięcia życia w terapię, co pokazuje przez dramatyczne pokazy interakcji z klientami w pokoju terapeutycznym.

Joanna Gutral – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behvioural and Cognitive Psychotherapy. Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS na wydziale psychologii, absolwentka całościowego szkolenia w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Współzałożycielka i współtwórczyni Akcji Mam Terapeutę oraz portalu Zdrowa Głowa. Badawczo zajmuje się postrzeganiem siebie i innych w czasie. Jest laureatką nagrody im. Prof. Z. Pietrasińskiego, stypendystką i kierownikiem grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w Domu Rozwoju w Warszawie, związana jest także z Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi również zajęcia ze znienawidzonej przez większość studentów statystyki i metodologii oraz psychologii klinicznej. Miłośniczka teatru, wierna czytelniczka twórczości Irvina Yaloma i dumna posiadaczka psiego adopciaka imieniem Buba.

Zdrowa Głowa

About
Zdrowa Głowa

Leave a Reply