Skip to main content

Od dziecka słyszymy, że zazdrościć bardzo brzydko. A zazdrość w relacji? Romantyzujemy zazdrość w popkulturze – “nie ma miłości bez zazdrości” – śpiewała Violetta Villas, przekonując, że dodaje ona pikanterii w związku. Ale czy na pewno?

Kiedy zazdrość zaczyna mącić w związku? I czy jest jeszcze szansa na związek po zdradzie? O tym w rozmowie Gutral i Niedźwiedzkiej, które wespół zaliczają taki przelot, jak to mawia młoda młodzież, że dla Zdrowej Głowy postanowiły kontynuować rozmowy o relacjach po olbrzymim zainteresowaniu podcastu, w którym Asia i Marta spotkały się po raz pierwszy (“Lęk przed bliskością”).

Tej rozmowy nie da się zgrabnie opisać – jej trzeba po prostu wysłuchać.

Marta Niedźwiecka – pierwsza w Polsce certyfikowana sex coach – pracująca z seksualnością, ciałem, emocjami i relacjami intymnymi. Jako life coach wspiera w rozwoju osoby kreatywne i poszukujące swojej drogi. Psycholog – prowadzi sesje indywidualne i warsztaty dla solistów i par. Jako mówca i autorka teorii popularyzuje świadomą seksualność – Slow Sex. Od 2010 do 2014 współtworzyła projekt edukacji seksualnej Pussy Project / Party. W 2016 wydała bestseller „Slow Sex – uwolnij miłość”.

Joanna Gutral – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behvioural and Cognitive Psychotherapy. Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS na wydziale psychologii, absolwentka całościowego szkolenia w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Współzałożycielka i współtwórczyni Akcji Mam Terapeutę oraz portalu Zdrowa Głowa. Badawczo zajmuje się postrzeganiem siebie i innych w czasie. Jest laureatką nagrody im. Prof. Z. Pietrasińskiego, stypendystką i kierownikiem grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w Domu Rozwoju w Warszawie, związana jest także z Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi również zajęcia ze znienawidzonej przez większość studentów statystyki i metodologii oraz psychologii klinicznej. Miłośniczka teatru, wierna czytelniczka twórczości Irvina Yaloma i dumna posiadaczka psiego adopciaka imieniem Buba.

Zdrowa Głowa

About Zdrowa Głowa

3 komentarze

 • Katarzyna pisze:

  Muszę koniecznie posłuchać tego podcastu, ponieważ jakiś czas temu dowiedziałam się, że mój partner mnie oszukuje… Wynajęłam prywatnego detektywa Częstochowa, który odkrył, że mój chłopak spotyka się ze swoją koleżanką z pracy. Nie potrafię się z tym pogodzić i nie wiem co mam robić. Najgorsze jest to, że nie mam nawet komu się wygadać, ponieważ moje przyjaciółki nie mają ostatnio dla mnie czasu.

  • Michalina pisze:

   Zazdrość bywa okrutna, mój były mąż niestety miał z tym duży problem co odbyło się na mojej psychice. Przeszłam terapię u psychiatry, zakończyłam ten związek i w końcu jest dobrze

 • Kamila pisze:

  🙂

Leave a Reply