Od dziecka słyszymy, że zazdrościć bardzo brzydko. A zazdrość w relacji? Romantyzujemy zazdrość w popkulturze – “nie ma miłości bez zazdrości” – śpiewała Violetta Villas, przekonując, że dodaje ona pikanterii w związku. Ale czy na pewno?
Kiedy zazdrość zaczyna mącić w związku? I czy jest jeszcze szansa na związek po zdradzie? O tym w rozmowie Gutral i Niedźwiedzkiej, które wespół zaliczają taki przelot, jak to mawia młoda młodzież, że dla Zdrowej Głowy postanowiły kontynuować rozmowy o relacjach po olbrzymim zainteresowaniu podcastu, w którym Asia i Marta spotkały się po raz pierwszy (“Lęk przed bliskością”).
Tej rozmowy nie da się zgrabnie opisać – jej trzeba po prostu wysłuchać.
Marta Niedźwiecka – pierwsza w Polsce certyfikowana sex coach – pracująca z seksualnością, ciałem, emocjami i relacjami intymnymi. Jako life coach wspiera w rozwoju osoby kreatywne i poszukujące swojej drogi. Psycholog – prowadzi sesje indywidualne i warsztaty dla solistów i par. Jako mówca i autorka teorii popularyzuje świadomą seksualność – Slow Sex. Od 2010 do 2014 współtworzyła projekt edukacji seksualnej Pussy Project / Party. W 2016 wydała bestseller „Slow Sex – uwolnij miłość”.
Joanna Gutral – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behvioural and Cognitive Psychotherapy. Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS na wydziale psychologii, absolwentka całościowego szkolenia w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Współzałożycielka i współtwórczyni Akcji Mam Terapeutę oraz portalu Zdrowa Głowa. Badawczo zajmuje się postrzeganiem siebie i innych w czasie. Jest laureatką nagrody im. Prof. Z. Pietrasińskiego, stypendystką i kierownikiem grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w Domu Rozwoju w Warszawie, związana jest także z Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi również zajęcia ze znienawidzonej przez większość studentów statystyki i metodologii oraz psychologii klinicznej. Miłośniczka teatru, wierna czytelniczka twórczości Irvina Yaloma i dumna posiadaczka psiego adopciaka imieniem Buba.
Muszę koniecznie posłuchać tego podcastu, ponieważ jakiś czas temu dowiedziałam się, że mój partner mnie oszukuje… Wynajęłam prywatnego detektywa Częstochowa, który odkrył, że mój chłopak spotyka się ze swoją koleżanką z pracy. Nie potrafię się z tym pogodzić i nie wiem co mam robić. Najgorsze jest to, że nie mam nawet komu się wygadać, ponieważ moje przyjaciółki nie mają ostatnio dla mnie czasu.
Zazdrość bywa okrutna, mój były mąż niestety miał z tym duży problem co odbyło się na mojej psychice. Przeszłam terapię u psychiatry, zakończyłam ten związek i w końcu jest dobrze
🙂