KSIĄŻKI

Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkole – Ross W. Greene


with Brak komentarzy

Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkoleTwoje dziecko bywa nieposłuszne i zbuntowane, manipuluje innymi, domaga się wyłącznej uwagi? Jesteś zmęczony ciągłym testowaniem granic, dąsami oraz krzykiem i agresją? Odłóż na bok kary, nagrody i zakazy – naucz dziecko samodzielnego rozwiązywania problemów i radzenia sobie z emocjami.

Poznaj metodę rozwiązywania problemów poprzez współdziałanie, sprawdzoną w wielu rodzinach i szkołach na świecie. Współpracując z dzieckiem, nauczysz je umiejętności, których najbardziej mu brakuje: dostosowywania się, tolerowania frustracji i rozwiązywania problemów. Dziecko nie zachowuje się źle celowo, ono po prostu nie zna innego sposobu i potrzebuje twojej pomocy, aby nauczyć się reagować inaczej. Z tą książką nauczysz je pozytywnie reagować na codzienne sytuacje i wzmocnisz jego pewność siebie.

Bestseller dla rodziców dzieci w każdym wieku!

Dlaczego książka trafia w SAMO SEDNO?

– zawiera przydatny w pracy z dzieckiem formularz analizy trudności i nierozwiązanych problemów oraz konkretny plan działania wraz ze wskazówkami

– kładzie nacisk na faktyczne przyczyny niepożądanych zachowań u dziecka, a nie skupia się tylko na objawach

– pokazuje na przykładach wybranych rodzin, jak zastosować metodę działania w praktyce

– uczy, jak przewidywać wybuchy agresji i skutecznie im przeciwdziałać

„Obowiązkowa lektura dla wszystkich rodziców, nauczycieli i specjalistów próbujących wychowywać, wpierać i uczyć dzieci drażliwe, wybuchowe i sprawiające kłopoty wychowawcze”

Dr Thomas H. Ollendick, profesor Wydziału Psychologii Klinicznej Virginia Tech

Dr  Ross  W.  Greene  – pracuje na Wydziale  Psychologii  Virginia Tech, profesor Wydziału Psychiatrii w Harvard Medical School.  Współpracuje z wieloma rodzinami, szkołami, ośrodkami terapeutycznymi i schroniskami dla nieletnich, prowadzi wykłady na całym świecie.

(opis książki pochodzi ze strony wydawcy)

Kup książkę w dobrej cenie