Wszyscy jesteśmy zazdrośnikami – PODCAST

Całe życie słyszymy, że zazdrość to paskudna cecha, rysa na szkle cnót człowieka, który pod żadnym pozorem nie powinien odczuwać emocji względem powodzenia innych. Jeżeli jesteśmy zazdrośni, jesteśmy “fe”, “be”, chociaż zazdrość jest uczuciem bardzo ludzkim. Wiele jednak zależy od tego co z tą zazdrością zrobimy.

Co różni zawiść od zazdrości? Jakie informacje płyną z tych uczuć? Łatwiej jest się ich pozbyć, czy lepiej jest je zrozumieć? Na te i wiele innych pytań odpowiada prof. Robert Leahy, wybitny psychoterapeuta poznawczo-behawioralny oraz badacz.

Patronat nad dzisiejszym wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. W momencie publikacji tego odcinka odbywa się Międzynarodowa Konferencja Terapii Poznawczej i Behawioralnej organizowana przez PTTPB, gdzie prof. Leahy prowadzi warsztaty oraz wykład. Od siebie dodamy, że konferencje PTTPB to najważniejsze festiwale wiedzy terapeutów poznawczo-behawioralnych, na które wyczekujemy ze zniecierpliwieniem, jako, że dobry update nie jest zły, a terapeuta z aktualną wiedzą to korzyść dla pacjentów i pacjentek.

prof. Robert Leahy jest autorem 28 książek na temat terapii poznawczo-behawioralnej i procesów psychologicznych, które zostały przetłumaczone na 21 języków. W przeszłości piastował stanowiska Przewodniczącego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (Association for Behavioral and Cognitive Therapy – ABCT), Przewodniczącego Międzynarodowaego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej (International Association for Cognitive Psychotherapy), Przewodniczącego Akademii Terapii Poznawczej, a obecnie pełni funkcję Profesora Psychologii Klinicznej na wydziale Pyschiatrii Weill Cornell Medical School. Na temat jego pracy ukazywały się artykuły w prasie na całym świecie był też gościem licznych programów telewizyjnych. Jest często zapraszany do wygłoszenia wykładów plenarnych oraz poprowadzenia warsztatów w trakcie konferencji w różnych zakątkach świata. Dr Leahy jest Dożywotnim Honorowym Przewodniczącym Nowojorskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, Członkiem Założycielem i uznanym działaczem Akademii Terapii Poznawczej. Dr. Leahy jest współredaktorem International Journal of Cognitive Therapy. Jest również lauratem nagrody im. Aarona T. Becka za wybitny wkład w rozwój Terapii poznawczo-behawioralnej.

Joanna Gutral – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association for Behvioural and Cognitive Psychotherapy. Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS na wydziale psychologii, absolwentka całościowego szkolenia w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Współzałożycielka i współtwórczyni Akcji Mam Terapeutę oraz portalu Zdrowa Głowa. Badawczo zajmuje się postrzeganiem siebie i innych w czasie. Jest laureatką nagrody im. Prof. Z. Pietrasińskiego, stypendystką i kierownikiem grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w Domu Rozwoju w Warszawie, związana jest także z Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi również zajęcia ze znienawidzonej przez większość studentów statystyki i metodologii oraz psychologii klinicznej. Miłośniczka teatru, wierna czytelniczka twórczości Irvina Yaloma i dumna posiadaczka psiego adopciaka imieniem Buba.

Zdrowa Głowa

About
Zdrowa Głowa

One Comment

Leave a Reply